Sporty na ZOH

Biatlon

BiatlonBiatlon patří k oblíbeným zimním sportům, který se provozuje na lyžích. Poprvé se na olympijských hrách objevil v roce 1960. V tomto roce se ZOH konaly v Squaw Valley. Jednalo se pouze o mužskou disciplínu na 20 km. Teprve v roce 1992, když se konaly zimní olympijské hry v Albertville, se v této disciplíně objevily ženy.

Předchůdcem tohoto sportu byl závod vojenských hlídek, který byl zařazen do olympijských her již v roce 1924. Závod byl prováděn s velkorážnou puškou a střelba byla prováděna na 4 rozdílné vzdálenosti – 250, 200, 150 a 100 metrů. U prvních tří vzdáleností se na terč střílelo v leže a pak z polohy ve stoje. Závod byl hodnocen jak pro jednotlivce, tak i pro družstva.

Rok 1958 se považuje za vznik skutečného biatlonu. V tomto roce se konalo v rakouském Saalfeldenu první mistrovství světa v biatlonu. Nejmladší disciplínou je závod superspintu, který vznikl v roce 2004. Tento oblíbený sport má kořeny v Norsku.

Biatlon v současné době patří mezi oblíbené zimní sporty. Mezi přední české biatlonisty se řadí Moravec, Soukup nebo Soukalová.

O webu

Naše webová stránka je věnována jedné z největší sportovní události, tedy zimním olympijským hrám. Dozvíte se informace, které jste možná vůbec netušili. Kromě zajímavostí a historie o zimních olympijských hrách se dozvíte také informace o jednotlivých sportech, ve kterých se na olympiádě soutěží. Budete znát pravidla hry a dozvíte se také o zajímavé historii těchto sportů. To vše a mnohem více se dozvíte jen na našich stránkách.