Sporty na ZOH

Snowboarding

SnowboardingSnowboarding je poměrně mladým sportem na zimních olympijských hrách. Poprvé se totiž objevil na ZOH v Naganu v roce 1998. V tomto roce soutěžili muži i ženy ve dvou disciplínách, a to v obřím slalomu a v jízdě na U-rampě. V roce 2002 se začal jezdit místo klasického obřího slalomu paralelní obří slalom. Další významným rokem byl rok 2006, kdy se konaly zimní olympijský hry v italském Turíně. Zde byl snowboard doplněn dvojicí snowboardových disciplín takzvaným snowboardcrossem.

Historie tohoto sportu je opravdu rozmanitá. Jeho kořeny se poprvé objevily v roce 1920 ve Spojených státech amerických. Ovšem za zlomový se považuje teprve rok 1965, kdy Sherman Poppen spojil dvě lyže, ke špičce namontoval provázek a vytvořil tak první model snowboardu. Ten byl označován jako „snurfer“. Během let byl tento „snurfer“ postupně upravován a vylepšován až získal dnešní podobu.

Snowboarding je často přirovnáván k surfingu na sněhu. Původně byl snowboard brán něco jako módní výstřelek. Snowboardisté dokonce nebyli nějaký čas vůbec pouštěni na vleky. Velký boom nastal až v 90. letech, kdy se snowboardismus stal masovou záležitostí, kterou je dodnes.

O webu

Naše webová stránka je věnována jedné z největší sportovní události, tedy zimním olympijským hrám. Dozvíte se informace, které jste možná vůbec netušili. Kromě zajímavostí a historie o zimních olympijských hrách se dozvíte také informace o jednotlivých sportech, ve kterých se na olympiádě soutěží. Budete znát pravidla hry a dozvíte se také o zajímavé historii těchto sportů. To vše a mnohem více se dozvíte jen na našich stránkách.