Zimní olympijské hry

Zimní olympijské hry

Zimní olympijské hryHistorie zimních olympijských her je opravdu rozmanitá. První modely klasických zimních olympijských her proběhly v roce 1924 ve francouzském Chamonix, kde byli sezváni sportovci z celého světa na tzv. Týden zimních sportů. O rok později bylo toto klání označeno za 1. olympijské hry.

Během druhé světové války, přesněji v letech 1940 a 1944, měly proběhnout zimní olympijské hry v japonském Sapporu a také v italské Cortině d´Ampezzo. Ty se bohužel nekonaly.

Dalším zajímavým mezníkem se stal rok 1976. V tomto roce měly být pořádané ZOH v americkém Denveru. Státní referendum ovšem jeho konání zamítlo a náhradním pořadatelem zimních olympijských her se stal rakouský Innsburck.

Od roku 1992 se tyto hry konaly ve stejný rok, jako letní olympijské hry. Poté ovšem bylo rozhodnuto periodu ZOH přesunout o polovinu vůči letním hrám. A tak se následující zimní olympijské hry konaly už v roce 1994.

Zahájení zimních olympijských herOd roku 2012 jsou kromě klasických zimních olympijských her pořádány také zimní olympijské hry mládeže.

Zimní olympijské hry patří mezi největší zimní sportovní události. Tyto hry doposud pořádalo celkem jedenáct států. Čtyřikrát to byly Spojené státy americké, třikrát Francie, dvakrát Itálie, Japonsko, Kanada, Norsko, Rakousko a Švýcarsko. Pouze jedinkrát se zimní olympijské hry konaly v Jugoslávii, Německu a Rusku.

Zatím poslední hry se konaly v roce 2014 v ruském Soči. Následujícím městem, ve kterém se budou konat zimní olympijské hry v roce 2018 bude jihokorejské město Pchjongčchang.

O webu

Naše webová stránka je věnována jedné z největší sportovní události, tedy zimním olympijským hrám. Dozvíte se informace, které jste možná vůbec netušili. Kromě zajímavostí a historie o zimních olympijských hrách se dozvíte také informace o jednotlivých sportech, ve kterých se na olympiádě soutěží. Budete znát pravidla hry a dozvíte se také o zajímavé historii těchto sportů. To vše a mnohem více se dozvíte jen na našich stránkách.