Sporty na ZOH

Lední hokej

Lední hokejMezi nejoblíbenější zimní sporty patří bezesporu lední hokej. Nějak široce jej představovat jistě nemá cenu. Jedná se o jeden z nejrychlejších týmových sportů na světě. Hráči jezdí po ledě vysokou rychlostí a vystřelený puk může dosáhnout rychlosti až 160 km/h.

Kolébkou ledního hokeje je Kanada. Zde se hokej poprvé objevil v 19. století. Velice rychle se ovšem rozšířil i do Evropy a dalších koutů světa. První záznam o hokejovém utkání mezi dvěma týmy pochází ze 3.3.1875 v Montrealu.

Lední hokej se hraje na 3 třetiny po 20 minutách Hra se odehrává na ledové ploše, kam nastoupí z každého týmu 6 hráčů. Cílem hry je za pomoci hokejek dopravit hokejový puk do soupeřovy brány.

Tato oblíbená hra se na zimních olympijských hrách hraje od roku 1920. Zde byl pouze jako ukázkový sport. Od zimních olympijských her, jež je konaly v roce 1924, se stal zimní hokej jejich nedílnou součástí. Hokej se měl na ZOH objevit už v roce 1916, ovšem z důvodu první světové války byly hry zrušeny.

Mezi největší a nejznámější hokejové turnaje patří NHL či Liga mistrů. Nejvyšší hokejová soutěž v České republice nese název Česká hokejová extraliga.

O webu

Naše webová stránka je věnována jedné z největší sportovní události, tedy zimním olympijským hrám. Dozvíte se informace, které jste možná vůbec netušili. Kromě zajímavostí a historie o zimních olympijských hrách se dozvíte také informace o jednotlivých sportech, ve kterých se na olympiádě soutěží. Budete znát pravidla hry a dozvíte se také o zajímavé historii těchto sportů. To vše a mnohem více se dozvíte jen na našich stránkách.