Sporty na ZOH

Curling

Curling

Další zimní sport, se kterým se na zimní olympiádě můžete setkat, je curling. Jedná se o týmový sport, ve kterém se hráči snaží dopravit po ledu curlingové kameny co nejpřesněji do vyznačeného prostoru za pomoci speciálního koštěte.

První zmínka o daném sportu sahá do 16. století do oblasti dnešního Skotska. Tato hra se hrála na zdejších zamrzlých jezerech. V roce 1716 byla sepsána první pravidla tohoto sportu. V průběhu 19. století se tento sport rozšiřoval dále do Evropy a později do Severní Ameriky a také na Nový Zéland.

V roce 1966 byla založena Mezinárodní curlingová federace. Česká curlingová asociace pak byla založena v roce 1990 a sídlo má v Praze.

Na zimních olympijských hrách jste jej mohli zaznamenat poprvé v roce 1924. Tehdy tam byl pouze jako ukázkový sport. Teprve v roce 2006 byl uznán jako plnohodnotný sport.

Mezi nejlepší světové celky patří týmy z Kanady, USA, Spojeného království, týmy ze Skandinávie či z alpských států.

 

O webu

Naše webová stránka je věnována jedné z největší sportovní události, tedy zimním olympijským hrám. Dozvíte se informace, které jste možná vůbec netušili. Kromě zajímavostí a historie o zimních olympijských hrách se dozvíte také informace o jednotlivých sportech, ve kterých se na olympiádě soutěží. Budete znát pravidla hry a dozvíte se také o zajímavé historii těchto sportů. To vše a mnohem více se dozvíte jen na našich stránkách.