Sporty na ZOH

Krasobruslení

KrasobrusleníVelice krásným a také náročným sportem, který se pravidelně objevu na zimních olympijských hrách již od roku 1924, je krasobruslení. Tento úchvatný sport se na olympijských hrách objevil ovšem již dříve. A to v roce 1908. Ovšem byl součástí letních olympijských her.

V krasobruslení se soutěží ve čtyřech disciplínách. Jedná se o jednotlivce, muže i ženy, sportovní páry, tance na ledě a synchronizované bruslení.

Krasobruslení je druh bruslařského sportu, ve kterém je kladen velký nárok na umělecké ztvárnění piruet, skoků a kroků. Tyto prvky jsou pojmenované dle provedení. Ke skokům patří salchow, toeloop, rittberger, flip, lutz a axel, které se skáčou s jednou, dvěma, třemi či dokonce i čtyřmi obrátkami.

Tento úchvatný sport pochází z Velké Británie. Právě zde se v roce 1814 poprvé konal závod v krasobruslení. Odtud se pak rozšířilo do celé Evropy a Ameriky. V USA pak ke klasickému krasobruslení přidali hudbu, taneční a baletní prvky. Od vzniku bruslení jako sportu se mnohé změnilo, například metoda hodnocení, pravidla, organizace, průběh soutěží a mnoho dalšího.

Mezi nejznámější české krasobruslaře, kteří ve světě zaznamenali úspěch, patří Tomáš Verner nebo Michal Březina.

O webu

Naše webová stránka je věnována jedné z největší sportovní události, tedy zimním olympijským hrám. Dozvíte se informace, které jste možná vůbec netušili. Kromě zajímavostí a historie o zimních olympijských hrách se dozvíte také informace o jednotlivých sportech, ve kterých se na olympiádě soutěží. Budete znát pravidla hry a dozvíte se také o zajímavé historii těchto sportů. To vše a mnohem více se dozvíte jen na našich stránkách.