Sporty na ZOH

Skoky na lyžích

Skoky na lyžíchSkok na lyžích je velmi starý sport, který vznikl už v 18. století v Norsku. Od roku 1924 je tento sport součástí zimních olympijských her.

Jedná se o individuální zimní sport, ve kterém se závodním snaží o co nejlépe bodovaný skok z můstku. Skoky na lyžích jsou také součástí severské kombinace.

Podstata tohoto sportu spočívá ve skoku závodníka na dlouhých lyžích z můstku. Závodník se přitom snaží o technicky správně provedený a o co nejdelší skok. Na dobrý výkon má vliv především explozivní síla dolních končetin a v neposlední řadě také rovnováha. Zátěž při výkonu je kontinuální.

Rozhodčí hodnotí nejen délku skoku závodníka, ale i technické provedení letové fáze a doskoku. Nejlepší a nejhorší výsledek od rozhodčích se škrtá a zbytek se přičte k délce skoku.

K nejznámějších českým skokanům na lyžích patří bezesporu Jiří Raška, který se řadí také mezi světové rekordmany.

O webu

Naše webová stránka je věnována jedné z největší sportovní události, tedy zimním olympijským hrám. Dozvíte se informace, které jste možná vůbec netušili. Kromě zajímavostí a historie o zimních olympijských hrách se dozvíte také informace o jednotlivých sportech, ve kterých se na olympiádě soutěží. Budete znát pravidla hry a dozvíte se také o zajímavé historii těchto sportů. To vše a mnohem více se dozvíte jen na našich stránkách.