Sporty na ZOH

Rychlobruslení

RychlobrusleníJedním z individuálních zimních olympijských sportů patří rychlobruslení. Tento sport se provozuje na oválných ledových drahách, které jsou dlouhé 400 metrů s poloměrem zatáčky 25 metrů. Rychlobruslení se dělí do tří základních kategoriích. Jedná se o speed skating, short track a in-line bruslení. Z toho první dvě jsou součástí zimních olympijských her.

Při speed skatingu se sice závodí ve dvojicích, ale velice důležitý je dosažený čas. Dráhy pro jednotlivé závodníky jsou široké 4 metry, a po každém kole si rychlobruslaři musí dráhy vyměnit. Brusle na rychlobruslení jsou speciálně upraveny. Nože jsou připevněny pouze pod špičkou, pata je volná.

Short track je rychlobruslení na krátké dráze. Tento druh sportu se poprvé objevil na zimních olympijských hrách v roce 1988 v Calgary. V České republice se tento sport rozvíjí od roku 1994. Mezi přední světové rychlobruslaře patří i naše sportovkyně Martina Sáblíková.

O webu

Naše webová stránka je věnována jedné z největší sportovní události, tedy zimním olympijským hrám. Dozvíte se informace, které jste možná vůbec netušili. Kromě zajímavostí a historie o zimních olympijských hrách se dozvíte také informace o jednotlivých sportech, ve kterých se na olympiádě soutěží. Budete znát pravidla hry a dozvíte se také o zajímavé historii těchto sportů. To vše a mnohem více se dozvíte jen na našich stránkách.