Sporty na ZOH

Severská kombinace

Severská kombinaceSeverská kombinace je oblíbený zimní sport, který kombinuje skoky na lyžích a běh na lyžích. Poprvé se objevil v Norsku v polovině 19. století. Jako olympijský sport se poprvé objevil v roce 1924 na zimní olympiádě konané v Chamonix.

V současnosti se v severské kombinaci pořádají dva typy závodů. Jedná se o závod jednotlivců a závod družstev. Závod jednotlivců se koná pouze jeden den, provozují se skoky K90 nebo K120 a běhá se 10 kilometrů. V případě družstev se běhá 4×5 kilometrů. Maximální počet členů v družstvu je čtyři.

V této disciplíně jsou docela úspěšní i čeští sportovci. K nejvýznamnějších patří zejména Pavel Churavý a Ladislav Rygl.

O webu

Naše webová stránka je věnována jedné z největší sportovní události, tedy zimním olympijským hrám. Dozvíte se informace, které jste možná vůbec netušili. Kromě zajímavostí a historie o zimních olympijských hrách se dozvíte také informace o jednotlivých sportech, ve kterých se na olympiádě soutěží. Budete znát pravidla hry a dozvíte se také o zajímavé historii těchto sportů. To vše a mnohem více se dozvíte jen na našich stránkách.