Sporty na ZOH

Skeleton

SkeletonSkeleton je zimní sport, který je velice podobný bobování. Jedná se o sport, který je určen pro odvážné. Závodníci sjíždí bobovou dráhu hlavou dolů a leží na speciálních malých saních v důsledku působení zemské gravitace.

Saně, které se používají k tomuto sportu, tvoří malá tenká, polstrovaná deska s držadly. Ve spodní části jsou připevněny ocelové nože, které kloužou po ledové dráze.

Tento sport se poprvé na zimních olympijských hrách objevil v roce 1928. V tomto roce se uskutečnily ZOH v St. Moritzu. Poté vypadl na celých 20 let z programu olympijských her. Znovu se objevil v roce 1948 a v dalších letech se opět neobjevil. Od roku 2002, kdy se konaly ZOH v Salt Lake City zažil svoji obnovenou premiéru. Od té doby je skeleton součástí olympijských her.

Skeleton je sport, ve kterém soutěží jak muži, tak i ženy. Závodníci musí mít velice silné nohy a být schopni dosáhnout co nejvyššího zrychlení za co nejkratší čas.

Mezi nejznámějšího českého skeletonistu se řadí Josef Chuchla.

O webu

Naše webová stránka je věnována jedné z největší sportovní události, tedy zimním olympijským hrám. Dozvíte se informace, které jste možná vůbec netušili. Kromě zajímavostí a historie o zimních olympijských hrách se dozvíte také informace o jednotlivých sportech, ve kterých se na olympiádě soutěží. Budete znát pravidla hry a dozvíte se také o zajímavé historii těchto sportů. To vše a mnohem více se dozvíte jen na našich stránkách.